בחירת שם לתינוק

אין שום ספק שאחד הרגעים המרגשים ומן הסתם, ההכרחיים לאחר הלידה, הוא מתן השם לתינוק שנולד.

יש כאלו הדוחים את הרגע לשבוע לאחר הלידה, שבועיים, או אפילו חודשים ושנים. יש המאמינים כי תינוקות מושפעים רגשית מהשם הניתן להם, והשם אף יכול להשפיע על אופיים של אותם תינוקות בעתיד. משום כך, ישנם רבים שמייחסים חשיבות רבה לשם, ומשקיעים מחשבה ומאמצים רבים במציאת השם המתאים ביותר.

כאשר מחפשים שם לתינוק הנולד, חשוב להבין איזה שם רוצים להעניק ומהכין המקור שלו. האם זהו שם מן התנ”ך, שם “מודרני”, שם לועזי ועוד. קיים מגוון רחב של אפשרויות למתן שמות לתינוקות, כשלכל שם יש משמעות שונה.

שמות עם משמעות

יש הורים שמעדיפים שהשמות של אותם תינוקות יהיו עם משמעות תנכית עתיקה כמו: משה, אהרון ודניאל. ניתן להשתמש בשמות לועזיים, או שאפשר לקחת שמות לועזיים ו”לעברת” אותם כרצונכם.

אנשים רבים אף קוראים לילדיהם בשמות של הוריהם או סביהם שנפטרו. לכל שם יש פירוש כל שהוא. אם זה בגימטריה, או אם זה במשמעות המילולית או הציורית של המילה. אך, חשוב מאוד לזכור כי השם של הילד ילווה אותו, לרוב, לאורך כל חייו.

ניתן לבחור בשם אקזוטי ומיוחד, או לבחור בשמות נפוצים שמתאימים עבור תינוקות ואף יוכלו ללוות אותם במשך חייהם בתור בוגרים. חשוב לבחור בשם בעל משמעות חיובית ולא שלילית, משום שלרוב, השם משפיע בצורה כלשהי על אופיים והתנהגותם של תינוקות בילדותם, ואותה השפעה אף ממשיכה לאורך חייהם הבוגרים.

ניתן לקרוא לילד על שם קרוב משפחה, או אדם אהוב שנפטר. תינוקות רבים מקבלים שמות כאלו וזהו מנהג נפוץ בישראל. הסיבות לכך הינן רבות: יש האומרים שהם רוצים שילדיהם יקבלו את התכונות הטובות של אותו אדם, או ימשיכו את פעולותיו, או פשוט כי אותו אדם היה יקר להם מאוד.

תמיד טוב לבקש עצה מאנשים אחרים. לעיתים, רעיון של מישהו אחר יכול לפרוץ מחסום או קושי אצל ההורים המתלבטים.

מתן שם מתאים בשביל תינוקות הוא דבר המצריך חשיבה, אך מומלץ לחשוב כראוי, משום שהשם ילווה את הילד לאורך כל חייו, ועלול להשפיע על התנהגותו ואופייו העתידיים.

BABYGIFT

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *